Asociația Donează Speranță EGB

Centru de Recuperare Neuropsihomotorie Copii

Status: Fundraising

Proiectul Centru de Recuperare Neuropsihomotorie Copii, este un proiect menit să vină în întampinarea tuturor copiilor cu deficiențe medicale, de natură neuropsihomotorie.

[ Show more ]

Sumă:

Galantomi:

Donații:

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

Copiii cu dizabilități au o singură dorință: să se poată juca la fel așa cum o fac cei care nu sunt greu încercați. Pentru ei însă fiecare pas recuperat este o sărbătoare!

Astazi efortul nostru se indreaptă catre ei prin deschiderea unui Centru de Recuperare Neuropsihomotorie pentru Copii, in comuna Bucovat, judetul Dolj, la doar 6 km de orasul Craiova, într-un loc înconjurat de peste 2000 ha de pădure, cu cel mai ozonificat aer din zona.

Mulți copii cu dizabilitati, cărora medicii nu le dau șanse de vindecare, reușesc să meargă din nou cu ajutorul specialiștilor, asta numai daca au rabdare sa treaca de listele de asteptare.

Pentru a implementa acest proiect avem nevoie de 450.000 €.

Proiectul va deservi 1000 de beneficiari.